Balıkesir Burhaniye Mühendislik Firmaları

Balıkesir Burhaniye Mühendislik Firmaları

Balıkesir Burhaniye Mühendislik Firmaları

Balıkesir Burhaniye mühendislik firmaları, doğa ve insan sağlı çıkarları doğrultusunda kalite standartları gereğince iklimlendirme sektöründe profesyonel hizmet vermektedirler. Müşteri taleplerini ve ortamın gerektirdiği şartları göz önünde bulundurarak, iklimlendirme teknolojilerinden faydalanılmayı sağlayan mühendislik firmaları, ilgili merciler tarafından yetkilendirilmiş olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Balıkesir Burhaniye Mühendislik Firmalarının Başlıca Hizmetleri

Balıkesir Burhaniye mühendislik firmaları alanında uzman kadrosuyla iklimlendirme konusunda titiz çalışmalar yürütmektedir. Mühendislik firmaları tarafından başlıca verilen hizmetler şunlardır:

 • Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz dağıtım firmaları, doğalgaz boru hattını bina girişlerine kadar getirmektedirler. Binaya bir de ihtiyaç duyacağı doğalgaz miktarı doğrultusunda servis kutusu montajı yaparlar. Sonrasında doğalgazın bina içi bağımsız bölümlerde kullanılabilmesi için mühendislik firmalarına ihtiyaç duyulur. Bu anlamda mühendislik firmalarının doğal gazı bireysel bölüme taşımak adına iki ayrı tesisat çekmesi gerekir. Bunun birincisi kolon tesisatıdır. Servis kutusundan, bağımsız alanın girişine konulan sayaca kadar olan işlemleri kapsamaktadır. Sayaçtan yakıcı cihaza yani kombiye kadar olan tesisat ise daire içi tesisat olarak anılmaktadır.

 • Kalorifer Tesisatı

Kombi içerisinde, doğalgazdan elde edilen ısı enerjisiyle ısınan suyun tüm alana taşınmasını sağlayan sisteme kalorifer sistemi denilir. Radyatör ve borular temel ekipmanlarıdır. En yaygın kullanılanları plastik tesisat, mobil sistem ve yerden ısıtmadır. Her bir uygulama yöntemini kendi içerisinde avantajlar ve dezavantajlar barındırır. En verimli seçimin hangisi olduğuna yapılan mühendislik hesaplamaları sonucunda karar verilir.

 • Kombi Montajı

Kombi, doğalgazı ısı enerjisine dönüştürerek ortamın ısınmasında kullanılacak suyun ısı derecesinin artmasını sağlayan cihazlardır. Kombi içerisinde ısınan su borulardan radyatöre ulaşarak ortamın ısısını arttırmaktadır. Kombilerin üç çeşidi vardır.

 • Bacalı kombi: Yanma işlemi için gerekli havayı bulunduğu ortamdan alırken, atık gazı bacadan dışarı atarlar. Günümüzde kullanımı yasaklanmıştır.
 • Hermetik kombi: Yanma için gerekli havayı dışarıdan alıp, atık havayı tekrar dışarı veren cihazlardır.
 • Yoğuşmalı kombi: Yoğuşmalı kombilerde atık gaz hemen bacadan dışarıya salınmaz. Soğuyana kadar başka bir bölmeye alınarak ısısından faydalanılmaya devam eder. Böylelikle hem gazdan hem elektrikten tasarruf edilir. Bu sebeple, günümüzde bu tür kombiler tercih edilmektedir.
 • Radyatör Montajı

Radyatörler ısınma sisteminin son halkasıdır. Elde edilen ısınma enerjisinin ortama yayılmasın sağlar. Temel görevleri ısıyı iletmektir. Radyatörler dörde ayrılır:

 • Döküm radyatörler
 • Dilimli çelik radyatör
 • Panel radyatör
 • Alüminyum radyatör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir