Balıkesir Kombi Tesisat Firmaları

Balıkesir Kombi Tesisat Firmaları

Balıkesir Kombi Tesisat Firmaları

Balıkesir kombi tesisat firmaları, evlerde ve iş yerlerinde doğalgazdan ısınma ve sıcak su elde etmek amacıyla faydalanılmasına aracılık eden kombiyi ana tesisata ve bağımsız birimin tüm alanına döşenen sisteme montajlamaktadır. Burada kombiden maksimum verim sağlayabilmek adına binaya uygun kombi seçimi ve kombinin konumu son derece önemlidir. Aksi takdirde hem ısınma sorunu yaşanırken hem de ısınma maliyetleri artmaktadır.

Kombi Nedir?

Yakıcı gaz olan doğalgazdan ısı enerjisi elde edilerek tesisatta dolaşıma giren bulunan suyu ısıtan araçlardır. Bireysel kullanım alanına sahip olan kombiler, merkezi sistemin aksine sadece kullanıldığı bağımsız birimi ısıtmaktadır. Çevreye verdiği zarar minimum düzeyde olan kombilerin, kullanımı oldukça basittir. Kullanıcılar kullanmak istedikleri sıcak suyun derecesini, ortamın ısısını basit bir düğme yardımıyla yapabilmektedirler. Herhangi bir kül, is gibi çıktısı olmayan kombiler ekstra kullanıcı bakımı gerektirmez. Genellikle mutfak balkonuna montajı yapılan cihazlar kullanılan mekanda yer kaplamaz.

Kombi Çeşitleri

Kombilerin çalışma prensiplerine göre farklı türleri bulunmaktadır. Kombiler bu anlamda 3 ana gruba ayrılmaktadırlar.

  1. Bacalı Kombi: Bacalı kombiler, yanma fonksiyonunun başlaması için gerekli havayı bulunduğu ortamdan alırken, atık havayı bacası sayesinde dışarı atmaktadır. Bu tip kombilerde baca bakımı oldukça önemlidir. Zorlu hava şartlarında atık gazı tekrar içeriye saldığından ve kullanımı büyük bir dikkat gerektirdiğinden riskli bulunarak üretimleri günümüzde durdurulmuştur. Kullanımı yasaktır.
  2. Hermatik Kombi: Yanma fonksiyonu için gerekli havayı bacasından alıp atık havayı yine bacasından geri veren kombilerdir. Zorlu hava şartlarında bacalarında emniyet sistemi olduğundan günümüze kadar en çok tercih edilen kombi çeşidi olmuştur. Günümüzde bu tür kombilerin satışı yapılmamaktadır.
  3. Yoğuşmalı Kombi: Özünde hermatik kombilerin bir türüdür. Bu tarz kombilerde atık gaz hemen dışarı atılmaz. Kombinin başka bir bölgesine aktararak, ısısından faydalanılmaya devam edilir. Kombilerin en büyük özelliği yakıt tasarruflu olmasıdır. Yoğuşma özelliği kullanılacak alanının metrekaresine göre değişmektedir. Küçük alanlarda yoğuşmalı kombi kullanılamayacağı algısı yanlıştır. Zaten günümüzde yakıt ve enerji tasarrufuna destek olmak amacıyla, yoğuşmalı kombi kullanım zorunluluğu getirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir