Balıkesir Edremit Kombi Satıcıları

Balıkesir Edremit Kombi Satıcıları

Balıkesir Edremit Kombi Satıcıları

Ev, işyeri gibi küçük alanların ısıtılması ve sıcak su ihtiyaçlarını doğalgazdan elde ettiği enerji ile sağlayan cihazlara kombi denilmektedir. Balıkesir Edremit kombi satıcıları, kombiden faydalanılacak alan ile ilgili gerekli hesaplamaları titizlikle yaparak, sizin için en uygun kombi seçeneğinden faydalanmanızı sağlamaktadır.

Kombi Çeşitleri

Kombilerin temel çalışma prensiplerine göre farklı çeşitleri vardır. Kombi çeşitlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Bacalı kombi: Çalıştığı esnada gerekli havayı bulunduğu ortamdan temin edip, atık havayı bacasından dışarı atan kombi çeşidir. Bu tarz kombilerde kombinin bulunduğu ortamın havalandırma şartları ve baca bakımı hayati önem taşımaktadır. Rüzgarın şiddeti ve türüne göre bacadan çıkan gazın içeri girmesiyle zehirlenmelerin görülmesiyle bu tip kombiler günümüzde kullanılmamaktadır.
  • Hermatik (Konveksiyonel) Kombi: Bu tip kombiler çalıştıkları sırada gerekli havayı kendi fan kitinden temin eder. Ortaya çıkan atık hava ise kombinin kendi bacasından dışarı atılır. Aynı zamanda hermatik kombilerin bacalarında emniyet özelliği olduğundan zorlu hava koşullarında içeriye gaz girme gibi bir risk yoktur.
  • Yoğuşmalı Kombi: Yoğuşmalı kombiler günümüzde en çok tercih edilen kombi türüdür. Tasarrufludur. Ve sanılanın aksine her metreküpteki ev ve iş yerlerine uygundurlar.
  • Tek Eşanşörlü Kombi: Şebeke suyu tek eşanşörden geçerek hem sıcak su için hem petekler için kullanılacak suyu ısıtmaktadır.
  • Çift Eşanşörlü Kombi: Çift eşanşörlü kombilerde ise kalorifer ile sıcak su ayrı yerlerde ısıtılmaktadır. Kireçlenmeyi önleyen bir sistem olduğundan daha kullanışlıdır.
  • Elektrikli Kombi: Doğalgaz yerine ısınmada elektrik enerjisinden faydalanılır. Böylelikle doğalgazda olduğu gibi atık gaz sorunu ortaya çıkmaz. Ancak doğalgazlı kombilere nazaran ısınma maliyetleri oldukça fazla olan kombilerdir.

Hangi Kombi Türü Tercih Edilmeli

İhtiyacınıza uygun en uygun kombi seçeneği, Balıkesir Edremit kombi satıcıları tarafından tespit edilerek tarafınıza gerekli bilgiler verilmektedir. Hangi kombinin nerede kullanılması gerektiği kullanıcı tarafından bir tercih meselesi olmamakla birlikte, ortama uygun kombi seçeneği, kombi satıcıları tarafından gerekli mühendislik hesaplamalar yapılarak tespit edilmektedir. Ancak günümüzde özellikle tasarruflu olması bakımından en çok tercih edilen tam yoğuşmalı kombilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir